CENTRUM KULTURY
40. GSJ - KONCERTOWA JESIEŃ JAZZOWA
BILETY 40.GSJ 140 zł - WSZYSTKIE KONCERTY 23.11.24
THE EMANIAS PROJECT
PAULINA PRZYBYSZ INSIDES
AARON PARKS "Little Big"
Głogowskie Spotkania Jazzowe przetrwały cztery dekady mimo zmieniających się mód, samorządowych rewolucji, zmiennych dotacji, czasem trudnych rynkowych wyborów, nie oglądając się na duże okoliczne, ekspansywnie działające ośrodki miejskie i festiwale (Wrocław, Poznań), kreujące często trendy i upodobania jazzowej publiczności. Głogowskie Spotkania zachowały swój niezależny status. Kolejni dyrektorzy artystyczni począwszy od piatej edycji, przejętej organizacyjnie przez prężnie działający Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie to niewątpliwie wybitni kreatorzy życia kulturalnego miasta. Zbigniew Rybka (1989 -1996), Mirosław Grzeszczak (1997), Violetta Marcinkowska (1998 - 2006) Julia Sawicka (2007) i Dorota Drozd (2008-2024) kierowali festiwalem, mając zawsze na względzie, z jednej strony wysoki poziom artystyczny oferty programowej, a z drugiej preferencje i sympatie głogowskiej publiczności. Trzeba również wyraźnie podkreślić - Głogowskie Spotkania Jazzowe wychowały sobie pokolenia stałych sympatyków i osób, które przyjeżdżając także spoza Głogowa (Zielona Góra, Leszno, Wrocław, Poznań) do dziś zasiadają na widowni podczas wieczornych, jesiennych koncertów. Wśród artystów festiwalowych pojawiają się również muzycy wychowani na tradycji GSJ, m.in. Mateusz Pliniewicz, Mateusz Krautwurst, Sybilla Sobczyk, Tomasz Szczepaniak, Filip Dubowski. W Głogowie można być spokojnym o przyszłość - jazzowej publiczności nigdy tu nie zabraknie.
Głogowskie Spotkania Jazzowe to prawdziwy fenomen. To tu prezentują rokrocznie swoje projekty najwybitniejsi polscy muzycy jazzowi obok takich gwiazd światowego formatu jak: Wayne Bartlett, Deborah Brown, Dana Gillespie, John Abercrombie, Bill Evans, Hiram Bullock, Jazzanova Live feat. Paul Randolph, Richard Bona, Al. Di Meola, Terri Lyne Carrington, Dean Brown, Earl Thomas, Omar Hakim, Valeriy Stepanov, Jonah Nilsson, Mike Stern, Nicolas Folmer. Co prawda mamy w Polsce kilka jazzowych festiwali, które stażem, doświadczeniem, zasługami dla polskiego środowiska jazzowego a także skalą programowego rozmachu plasują się dużo wyżej, gdy jednak porównamy zaplecze techniczno-organizacyjne, możliwości finansowe i społeczne zasoby ewentualnych odbiorców wśród miast średniej wielkości, to Głogów w skali kraju nie ma sobie równych.
Jubileuszowa 40. edycja Głogowskich Spotkań Jazzowych trwa. Zainicjował ją kalendarz 2024 z jazzowymi artystami z poprzednich edycji GSJ oraz kwietniowy koncert Moniki Borzym z okazji Światowego Dnia Jazzu. W czerwcu w przestrzeni miejskiej pojawi się wielkoformatowa wystawa grafik, zapowiadających festiwal autorstwa studentów głogowskich uczelni pt. JAZZPANS, zaś w lipcu plenerowymi koncertami w stylu dixie i swing zabrzmią Jazzowe Fontanny. Clou 40.GSJ będzie koncertowa jesień na przełomie października i listopada – tu pojawią się goście z Polski i zagranicy - Paulina Przybysz, Kuba Więcek, Ole Borud (Skandynawia), Aaron Parks (USA) i wielu innych. Nie zabraknie okolicznościowych wystaw i kuluarowych spotkań. Finałem 40. Głogowskich Spotkań Jazzowych będzie Jubileuszowy Andrzejkowy Bal Jazzowy z gościnnym udziałem Sławka Uniatowskiego. Z pewnością będzie to wyjątkowy czas spotkań ze sztuką przez wielkie „S”.
Dorota Drozd
Dyrektor Artystyczny Głogowskich Spotkań Jazzowych
BIOS
BIOS to połączenie talentu zawodowców, dla których pasja pozwoliła stworzyć pierwsze kompozycje łączące w sobie ambitny pop z elementami bluesa i soulu. Miks gatunkowy, doświadczenie sceniczne i własny autorski projekt pozbawiony ograniczeń zaowocował jednym z najciekawszych muzycznych konceptów ostatnich lat. „Pierwsze rozdanie” to opowieść o przyjaźni, przeżyciach, emocjach, zawodach, sukcesach, inspiracjach i idolach. BIOS zaskakuje i wdziera się w myśli poprzez nie podyktowane nurtem i modą aranżacje. Osiem kompozycji zawartych na płycie mają w sobie lekkość dźwięku i ponadczasowe teksty, które napisali Kamil Bijoś, Paulina Przybysz, Aleksandra Kwaśniewska i Żaneta Lubera. Mamy dla Was energiczne i angażujące do tańca granie. Fantastyczną energię sceniczną i stylowe aranżacje, które pokochacie od pierwszych koncertowych dźwięków.
SKŁAD: KAMIL BIJOŚ wokal/ ARTUR MICHALSKI piano/ KACPER STOLARCZYK gitara/ WOJTEK FAMIELEC bass/ DANIEL KAPUSTKA perkusja
THE EMANIAS PROJECT/ NIEMCY
Saksofon, piano i bas unoszą się wokół bitów perkusyjnych zapraszają do wsłuchania się, wczucia w rytm i tańca. Czterech młodych muzyków z Drezna, Lipska i berlina tworzy The Emanias Project. Przepełniony groovem, zespół fusion jazz łączy najlepsze złożone harmonie, breakbeaty, grzmiące basy i chwytliwe linie saksofonu.
Wspólna misja zjednoczenia muzycznego pozwoliło artystom stworzyć unikalne brzmienie instrumentalne. Zespół wie, jak przełamywać konwencje i szerzyć klimat i energię.
SKŁAD: HENDRIK MARIN saksofon altowy/ EMMANUEL WALTER piano/ SIMON HENSCHEN bass/ ELIAS PRELL perkusja
PAULINA PRZYBYSZ
Paulina Przybysz – twórcza, kreatywna autorka tekstów i wokalistka. Jednak to zdanie nie oddaje w pełni jej talentu, a nakreśla przestrzeń, w której z pełną doskonałością porusza się artystka. Po latach spędzonych w czołówce muzyków polskich wciąż głodna jest poszukiwania inspiracji, proponowania nowych mieszanek gatunkowych i propagowania otwarcia się na muzykę. Jej współpraca z różnymi muzykami, jak Tomasz Stańko, Stanisław Sojka, Krzysztof Zalewski, Bartek Królik pokazuje niezwykle rozbudowane możliwości rozwijania własnych projektów.
„INSIDES” to pierwszy projekt artystki w jazzowej odsłonie, to spełnienie miłości. Jak mówi sama Paulina: „Od zawsze wiedziałam, że nagranie albumu z ukochanymi standardami jazzowymi, to tylko kwestia czasu… Wychowała mnie Ella Fitzgerald w nieskończonych kompilacjach „Ella and Louis”, „Ella i Oscar Peterson”, „Ella Sings Duke Ellington” itd. Kochałam jej niezwykłe improwizacyjne loty, ale najdogłębniej wzruszała mnie Billie Holiday, która w swoich kocich frazach zawierała wszechświat emocji. Mama włączała winyl Nat Kinga Cole’a, w kółko leciała też „Blublula” Staszka Soyki. Potem pojawiła się we mnie miłość do Niny Simone i albumów Cassandry Wilson, która śpiewała tematy Milesa”.
Wobec tak mocnej wrażliwości artystki i towarzyszących jej muzyków nie można przejść obojętnie. To angażujący i pełny emocji projekt, w którym Paulina Przybysz realizuje to, co gra głęboko w duszy i sercu.
SKŁAD: PAULINA PRZYBYSZ wokal/ MAREK PĘDZIWIATR piano/ OLAF WĘGIER saksofon tenorowy/ TYMON KOSMA wibrafon/ KRZYSZTOF BARANOWSKI kontrabas/ WIKTORIA JAKUBOWSKA perkusja
AARON PARKS/ USA
Aaron Parks zapadł w pamięć głogowskiej, jazzowej publiczności na lata. To jeden z tych artystów, który ma lekkość w oczarowaniu dzięki muzyce na najwyższym poziomie, do którego skrupulatnie dążył poprzez zdobywanie bogatego doświadczenia. Stał się częścią Głogowskich Spotkań Jazzowych, dziesięć lat temu występując u boku Terri Lynn Carrington. Już podczas tego koncertu mogliśmy podziwiać pasję, talent i serce jakie Aaron przekazuje z pomocą dźwięku. Obecnie powraca na głogowską scenę w autorskim projekcie „Little Big”. Kwartet ma na koncie trzy płyty, a najnowsza wydana jest dzięki legendarnej, nowojorskiej wytwórni Blue Note Records. To tu możemy poczuć potrzebę wyrażenia własnej tożsamości zespołu i spontanicznej komunikacji.
„Dla mnie to naprawdę wyjątkowa płyta” – mówi Aaron Parks – „Jest jednocześnie najbliższa temu, jak wyobrażałem sobie brzmienie tej muzyki, a także znacznie wykracza poza moje wyobrażenia”. Aaron Parks razem ze swoim składem, tworząc „Little Big” zapewnia nam artystyczne doznania na najwyższym światowym poziomie. Ten projekt skradnie Wasze serca.
SKŁAD: AARON PARKS piano/ GREG TUOHEY gitara/ DAVID GINYARD bass/ JONGKUK KIM perkusja
Wystawa grafik Anny Lach-Serediuk
18.10-24.11.2024r.
finisaż 23.11.2024r. godz. 17:30
Galeria Edukacji Twórczej CK MOK Głogów
CZY MNIE WIDAĆ, CZY MNIE SŁYCHAĆ?
KOLAŻANKI MUZYCZNIE
40. GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE
ANNA LACH-SEREDIUK
Kolażystka, ilustratorka.
Współpracuje z Kosmosem dla Dziewczynek, Kalejo i Tlenem Literackim.
Ambicje? Wzruszać i rozśmieszać. Pokazywać inne światy. Hołubić fantazję. Symbolizować absurdy, uosabiać ironię, eksponować groteskę. “Czy mnie widać, czy mnie słychać? Kolażanki muzycznie” ma być audiowizualną podróżą po gatunkach muzycznych XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem jazzzzzzu.
20 listopada 2024
godz. 18:00
Centrum Kultury MOK
FOTOSTOPEM PRZEZ ŚWIAT:
ROWEREM DOOKOŁA POLSKI "NAJCIEKAWSZE JEST NA OBRZEŻACH"
Spotkanie podróżnicze z cyklu Fotostopem przez świat. Grażyna i Stefan Sroczyńscy zapraszają tym razem na spotkanie z Bogdanem Kaletą. Tym razem czeka Was pełna inspiracji podróż po Polsce.
22 listopad 2024
Centrum Kultury MOK w Głogowie
Bilety do kupienia: https://adria-art.pl/a/GlogowRepertuar.
Dobrze się kłamie
Kinowy hit na deskach teatru. „Dobrze się kłamie” to astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Kto z przyjaciół ma najwięcej do ukrycia?
Kto spośród przyjaciół coś ukrywa? Kto ma na koncie poważne kłamstwa, a kto tylko nieco ściemnia? Odpowiedzi ma dostarczyć niebezpieczna gra... Każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu.
Zwykły wieczór z przyjaciółmi zmienia się w prawdziwy sprawdzian z przyjaźni. Niektórym „ściemnianie” wyjdzie na dobre, inni całkowicie się pogrążą. Co ujawnią odczytane
publicznie SMS-y i powiadomienia z Facebooka?
Obsada:
Olga Bołądź / Magdalena Lamparska / Karolina Michalik
Przemysław Sadowski / Bartłomiej Topa / Piotr Grabowski
Piotr Grabowski / Marcin Perchuć
Szymon Bobrowski / Jakub Wieczorek
Anita Sokołowska / Marta Ścisłowicz
Katarzyna Kwiatkowska / Agnieszka Warchulska
Wojciech Zieliński / Marcin Hycnar / Maciej Maciejewski
Spektakl oparty na filmie Paola Genovesego
adaptacja: Bartosz Wierzbięta
reżyseria: Marcin Hycnar
scenografia: Wojciech Stefaniak
kostiumy: Martyna Kander
asystent reżysera: Agata Zdziebłowska
produkcja: Katarzyna Fukacz, Damian Słonina
Tito Productions, Spektaklove
Czas trwania: 90 minut bez przerwy
28 listopada 2024
godz. 17:00
Galeria Edukacji Twórczej CK MOK
8 WYSTAWA RĘKODZIEŁA GŁOGOWSKICH SENIORÓW
28.11 2024 - 06.01 2025
Wystawa rękodzieła głogowskich Seniorów, to już kolejna odsłona twórczości najdojrzalszych mieszkańców naszego miasta. Wystawa jest wspaniałą okazją do zaprezentowania talentu oraz tegorocznych owoców pracy naszych Seniorek i Seniorów. Rękodzieło najstarszej społeczności Głogowa, to pomost międzypokoleniowy i fantastyczna podróż w meandry sztuki. Jak wiemy, sztuka uszlachetnia, otwiera serca i umysły, a we współczesnym świecie pozwala zatrzymać się na chwilę i złapać oddech.
Jak co roku, Seniorki i Seniorzy zaskakują swoją kreatywnością, a szeroki wachlarz prezentowanej twórczości pozwala zanurzyć się w wielowiekowe tradycje jak również posmakować nowoczesności.
Sztuka powinna być odważna, powinna wychodzić przed szereg. Tak jak w piosence Anny Jantar „Najtrudniejszy pierwszy krok…”a później? Później już nic nie ograniczy rozwiniętych skrzydeł naszych Seniorek i Seniorów oraz ich śmiałych pomysłów na wyrażanie siebie.
Albert Einstein powiedział: „Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej Nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka”.
Oczywistym jest więc, że nie może Was tutaj zabraknąć. Niech ta wystawa będzie okazją do spotkania się oraz rozmów nie tylko o sztuce.
Anna Wiszniewska
29.11 2024
godz. 20:00
Centrum Kultury MOK
Orkiestra Księżniczek
Pierwsza na świecie Orkiestra Księżniczek przyjedzie do Głogowa Koncert Wiedeński już 29 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie!
Jedyny taki projekt na Świecie - Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek. Gwiazdorska obsada, soliści, międzynarodowy balet, zjawiskowe głosy, show świetlne oraz przepiękne projekcje multimedialne. Doskonała zabawa, znakomity kontakt z Publicznością, różnorodny repertuar i mnóstwo humoru! Koncert Wiedeński to wspaniała uczta dla zmysłów, zapierające dech w piersiach olśniewające kostiumy, stworzone przez najlepszych projektantów, aby wzbogacić to niesamowite wydarzenie. Spektakl pełen kolorów!
Zabrzmią najpiękniejsze wiedeńskie melodie oraz największe przeboje z repertuaru światowego. Daj się porwać w rytm walca i spędź z nami ponad dwie godziny doskonałej zabawy. Pokochały nas już setki tysięcy widzów! To wszystko do zobaczenia i usłyszenia już 29 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie!
BILETY: https://www.orkiestraksiezniczek.pl/.../glo/29-11-2024/20/1/
8 grudnia 2024
godz. 16:00
Centrum Kultury MOK w Głogowie
"Klimakterium 2, czyli Menopauzy Szał". Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko... Myliliśmy się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem!
"Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał" powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek - już nie młodych, ale jakże młodych.
Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale... tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa! Ponad 1800 przedstawień "Klimakterium...i już" w ciągu 6 lat od premiery wyraźnie pokazuje, że kobieta wraz z jej problemami, to temat niewyczerpany. Nasze bohaterki ,,wyklęte wstały z poniżenia" i realizują to, o co tak walczyły w pierwszej części: udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia. Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficzne układy i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością. Częścią z nich spotkaliśmy się w "Klimakterium...i już!", ale do tego zacnego grona dołączyły też nowe artystki, jedna lepsza od drugiej i wszystkie zupełnie znakomite. I każda z nich wnosi do spektaklu coś zupełnie niepowtarzalnego. Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie - także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem - kojąca i skuteczna - pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków. Bo "Menopauzy szał" ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają.
Obsada (występują zamiennie):
Pamela: Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Maria Winiarska
Malina: Ewa Cichocka, Joanna Jeżewska, Elżbieta Jarosik, Katarzyna Kozak
Zosia: Elżbieta Okupska, Grażyna Zielińska, Elżbieta Panas, Ludmiła Warzecha
Angela: Małgorzata Gadecka, Renata Zarębska, Anna Wojton, Ewa Złotowska
Reżyseria: Krzysztof Jaślar i Elżbieta Jodłowska
Bilety: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/129478/Głogów/Klimakterium+2/
13 grudnia 2024
godz. 18:00
Centrum Kultury MOK w Głogowie
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA - Teatr Avatar
Wesołych Świąt Wujku Scrooge!
Nadeszła pora na opowieść, która pobudzi Cię do refleksji, skłoni do zadumy i pozostawi po sobie długi ślad. Zapraszamy do świata Ebenezera Scrooge'a w formule, która poruszy widza w każdym wieku. Legendarny skąpiec i malkontent - Ebenezer Scrooge - będzie musiał zawalczyć ze swoimi duchami, aby dotrzeć do wrażliwca, którego skrywał w sobie od tak dawna. Odwiedzą go Trzy Duchy: przeszłej, obecnej oraz przyszłej Wigilii i przypomną Ebenezerowi, jaką pułapką jest wieczne dążenie do coraz to większego bogactwa. Wejdź w świat Opowieści Wigilijnej w rytmie wyrywających z fotela świątecznych evergreenów i muzyki zatrzymanej na płycie winylowej. Poczuj na własnej skórze ciepło rodzinnych świąt, w pokrzepiających dźwiękach jazzu, bluesu i soulu. Niech bogactwo dźwięków, barwna sceneria oraz olśniewająca choreografia taneczno-akrobatyczna, zabiorą Cię w daleką podróż do krainy świątecznej baśni, której zakończenie niejednokrotnie będziesz przewijać w swojej głowie.
Scenariusz i reżyseria: Kamil J. Przyboś
Choreografia: Ada Pankowska-Michalczyk
Kostiumy: Katarzyna Pawarska
Obsada: Teatr AVATAR
Spektakl dla dzieci od 6 lat
Czas trwania: 75 min (bez przerwy)
Bilety ulgowe dla dzieci i młodzieży za okazaniem legitymacji szkolnej.
Bilety: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/135411/Głogów/Teatr+Avatar+-+Opowieść+Wigilijna/
15 grudnia 2024
godz. 17:00
Centrum Kultury MOK
KONCERT ŚWIĄTECZNY - SPACE OF GRACE & NATALIA LUBRANO
Chór Gospel "Space of Grace" zaprasza na koncert świąteczny!
Będzie to pełen energii, świąteczny repertuar, który wprawi Was w cudowny nastrój Bożego Narodzenia. Nie zabraknie żywiołowych utworów, a także klasycznych kolęd w nowych aranżacjach.
Pod okiem naszej cudownej Dyrygentki - Joanny Biały zrobimy wszystko, żebyście poczuli ducha świąt Bożego Narodzenia. W tym roku również będzie gość specjalny - NATALIA LUBRANO
Na scenie pojawią się także niezwykli wokaliści: Agata Sidorowicz, Wiktoria Wróbel, Paula Grabowiecka, Mateusz Biały i Paweł Sznajder.
Wystąpi również zespół muzyczny w składzie:
Seweryn Graniasty - saksofon
Ambroży Ranz - gitara basowa
Jan Jakub Dubowski - instrumenty klawiszowe
Michał Stępień - gitara elektryczna
Wiktor Grabowiecki - perkusja
Zarezerwujcie sobie ten czas, zaproście bliskich i bądźcie z nami - będzie pięknie, radośnie i bardzo świątecznie!
29 grudnia 2024
godz. 19:00
Centrum Kultury MOK w Głogowie
DZIADEK DO ORZECHÓW - Królewski Balet Klasyczny
Zapraszamy na magiczny spektakl baletowy "Dziadek do Orzechów" w wykonaniu renomowanego polskiego zespołu Królewski Balet Klasyczny!
Ta klasyczna historia o walce między dobrą a złą mocą w połączeniu z piękną muzyką Piotra Czajkowskiego, zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zobaczysz, jak mała Klara wraz z Dziadkiem do Orzechów, wyrusza w magiczną podróż przez Królestwo Śniegu i Królestwo Słodyczy, aby pokonać Króla Myszy i uwolnić Królestwo Land of Sweets. Wspaniałe stroje, dynamiczne choreografie oraz niezwykła muzyka sprawią, że ta opowieść o walce dobra ze złem na pewno zostanie z Tobą na długo. Zespół Królewski Balet Klasyczny to grupa wybitnych tancerzy, którzy swoją pasją i zaangażowaniem włożą w każdy krok, aby zaoferować publiczności spektakularne widowisko. Nie przegap okazji, aby zobaczyć jedno z najpiękniejszych i najbardziej klasycznych dzieł baletowych w wykonaniu Polskiego zespołu Królewski Balet Klasyczny! Zapraszamy na niezapomniany spektakl baletowy "Dziadek do Orzechów"! To klasyczna opowieść, która zachwyci zarówno miłośników baletu, jak i osoby szukające niezapomnianych wrażeń kulturalnych. Historia rozpoczyna się w Wigilię Bożego Narodzenia, gdy młoda dziewczynka o imieniu Klara otrzymuje od swojego dziadka tajemniczy prezent. Kiedy wszyscy zasną, zabawka ożywa, a Dziadek do Orzechów staje się prawdziwym księciem i zabiera Klarę do magicznego świata. Tam Klara spotyka cukrową wróżkę, walczące miotłami myszy, piękne baletnice oraz magiczne postacie z różnych krain. Niezwykłe kostiumy, zapierające dech w piersiach układy taneczne oraz wyjątkowa muzyka Piotra Czajkowskiego sprawiają, że ten baletowy spektakl jest jednym z najbardziej wyczekiwanych przez naszą publiczność. To dzieło sztuki, które zrobi na Tobie ogromne wrażenie i pozostawi niezapomniane wspomnienia. Nie przegap okazji, by zobaczyć "Dziadka do Orzechów" na własne oczy! To spektakl, który wciągnie Cię w magiczną, zimową atmosferę i pozwoli na chwilę przenieść się do innego świata.
Dziadek do Orzechów to osadzona w bożonarodzeniowych realiach podróż do świata dziecięcej wyobraźni. Ten klasyczny balet z muzyką arcymistrza gatunku Piotra Czajkowskiego należy do ścisłego kanonu, ciesząc się niesłabnącą popularnością pomimo upływającego czasu. Warto zadać sobie pytanie, dla czego tak się dzieje? Zapewne każdy ma swoją, ze wszech miar uprawnioną odpowiedź: piękna muzyka, atmosfera świąt Bożego Narodzenia, choreograficzna maestria, czy wreszcie bogate kostiumy i scenografia. To wszystko znajdą Państwo i w realizacji Królewskiego Baletu Klasycznego, ale jest coś jeszcze, na co zwracamy baczną uwagę. Dziadek do Orzechów to doskonała płaszczyzna międzypokoleniowych spotkań. Tutaj każde dziecko jest traktowane ze zrozumieniem i atencją godną dorosłych, a dorośli, niezależnie od wieku mają nadzwyczajną okazję by na nowo odkryć, odszukać w sobie dziecko. I tak, w świecie, który być może jak nigdy dotąd podzielił i odseparował od siebie generację nasz spektakl jawi się jako platforma integrująca nierzadko obce sobie, choć spokrewnione jednostki oraz dusze.
Fabuła "Dziadka do Orzechów" składa się z dwóch aktów. Główna bohaterka to Klara, która w wigilię Bożego Narodzenia obok wielu innych prezentów znajduje pod choinką drewnianego dziadka do orzechów. Zabawka bardzo przypada jej do gustu, choć poza nią nikt nie dostrzega w niej niczego godnego uwagi. Rodzina Klary jak co roku świętuje oczekiwanie na narodziny Bożej Dzieciny. Gdy zapada noc, dziewczynka zasypia w fotelu. Wtedy zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy. Dziadek do orzechów ożywa i ratuje Klarę atakowaną przez mysie wojsko i jego Króla. Dowodząc ołowianymi żołnierzykami brata toczy zacięty bój, który niemal przypłaca życiem. Na szczęście Klara w porę przychodzi mu z pomocą za co zostaje nagrodzona przez Królową Śniegu. W drugim akcie Dziadek do orzechów zamienia się w przystojnego księcia i zabiera Klarę do Krainy Słodyczy. Podczas wędrówki dziewczynka spotyka tajemnicze postacie, które tańczą ogniste flamenco, tradycyjny taniec rosyjski, chiński oraz taniec orientu. Wreszcie wędrowcy docierają do stolicy, gdzie Klara zostaje powitana z honorami godnymi prawdziwej księżniczki i zaproszona na bal do pałacu. Tam wraz księciem tańczy walca otoczona wirującymi kwietnymi girlandami. Niestety z nastaniem północy wszystko rozwiewa się niczym mgła, a dziewczynka budzi się w fotelu tuląc w ramionach drewnianą zabawkę.
3 stycznia 2025
godz. 17:30 & 20:00
Centrum Kultury MOK
KARUZELA GNA – Noworoczny Koncert w Głogowie
Już 3 stycznia 2025 roku zapraszamy do CENTRUM KULTURY Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie na niezwykłe wydarzenie – KARUZELA GNA. To coś więcej niż koncert – to pełna energii muzyczna podróż, która łączy pokolenia i przenosi w świat niezapomnianych dźwięków, emocji i wspomnień.
Podczas koncertu usłyszymy kultowe polskie utwory w nowych, wyjątkowych aranżacjach. KARUZELA GNA to celebracja polskiej muzyki i kultury – chwile radości, wzruszeń i wspólnego świętowania. To niepowtarzalna okazja, by odkryć na nowo przeboje, które kształtowały polską scenę muzyki rozrywkowej, takie jak:
- „Jesteś lekiem na całe zło”
- „Byłaś serca biciem”
- „Biała Armia”
- „Zacznij od Bacha”
- „Czas nas uczy pogody”
i wiele innych.
Na scenie wystąpi Chór Music Everywhere, a towarzyszyć im będą Julia Olędzka i Kacper Andrzejewski, którzy swoją charyzmą i talentem nadadzą wydarzeniu szczególnego charakteru.
KARUZELA GNA to ponad półtorej godziny muzycznych doznań w wyjątkowej oprawie. To idealna okazja, by rozpocząć rok w rytmie polskich przebojów i w towarzystwie porywających brzmień.
Więcej informacji i bilety: https://www.karuzelagna.pl & https://bilety.musiceverywhere.pl/program/karuzela-gna-najwieksze-polskie-przeboje-10237
10 stycznia 2025
godz. 18:00
Centrum Kultury MOK
KONCERT MUZYKI ŚWIATA - Od operetki po hity muzyki estradowej
Opis: Koncert Muzyki Świata ! To kolejny z serii koncertów pod hasłem od Operetki po Hity Muzyki Estradowej. W tę muzyczną podróż zabierze Nas wyjątkowa, 10 osobowa grupa muzyków i solistów pochodząca z różnych krajów Europy. Doskonałe aranżacje , nieznane dotąd wersje znanych i uwielbianych utworów usłyszymy i zobaczymy na żywo! Artyści zaprezentują między innymi Libertango , Arie ze Skrzypka na dachu, muzykę z filmową "Piraci z Karaibów " Zapach Kobiety" ,07 zgłoś się. Ponad to piosenkę Francuską (Edith Piaf) ujmujące Ballady Gruzińskie jak i włoskie przeboje w wiązance Volare. Największe przeboje amerykańskich wykonawców i wiele innych, które pozostaną niespodzianką do dnia koncertu.
Czas : 110 min. plus bis
Zespół Adam Wojtasik Band w składzie :
Adam Wojtasik ( Lider Band ) - saksofony
Marcin Janiszewski / Marcin Jagiełło - fortepian
Karol Kozłowski - bas / Paweł Zwierzyński- pióro
Adam Zgrajka - perkusja
Sławomir Badowski - gitary
Aleksandra Budziarska / Patrycja Badowska - skrzypce
Małgorzata Wójcicka / Zofia Zychla - wiolonczela
Soliści : Ksenia Shaushyshvili - sopran ( Gruzja )
Romuald Spychalski / Julian Kuczyński- tenor
Andrij Melnyk - akordeon
17.01 2025 r,
godz. 19:00
Centrum Kultury MOK
Koncert Wiedeński – Johann Strauss Gala
„W świecie operetki”
Orkiestra Królewska
Dariusz Kasperek dyrygent
Roksana Majchrowska sopran
Joanna Iwaszkiewicz mezzosopran
Dawid Kwieciński tenor
Włodzimierz Shagay baryton
Marzena Mikuła Drabek fortepian
Jacek Woleński / konferansjer
120 minut Raju dla uszu i duszy! To zaprezentują Państwu tegoroczni wspaniali artyści „Giganci Wokalistyki Polskich Scen” operetkowych, operowych i musicalowych. Zapraszamy Państwa w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana. Tegoroczny koncert w wykonaniu światowej Królewskiej Orkiestry pod dyrekcją znakomitego polskiego artysty - dyrygenta Dariusza Kasperka. Orkiestrze towarzyszyć będą znakomici soliści międzynarodowych scen. Artyści przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca prezentując niezwykły kunszt wokalny i instrumentalny. Wśród solistów usłyszą Państwo znakomitą polską sopranistkę Roksanę Majchrowską solistkę Opery Śląskiej w Bytomiu. Joanna Iwaszkiewicz mezzosopran, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach jest laureatką wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów wokalnych. Jej niezwykły głos, muzykalność jak i wyjątkowe interpretacje przeniosą słuchaczy w czasy Johanna Straussa. Tenor Dawid Kwieciński – zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów wokalnych. Tenor liryczny. Solista Teatru Wielkiego w Łodzi W 2016 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie profesora Krzysztofa Bednarka. Szkolił się u wspaniałych śpiewaków operowych takich jak Jerzy Wolniak, Ryszard Karczykowski, Udo Reinemann, czy Claudia Visca. W 2014 roku, jako student debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi rolą Hrabiego Almavivy w „Cyruliku Sewilskim” Gioacchino Rossiniego. W swoim dorobku artystycznym ma partie: Młodego Cygana w operze „Aleko” Siergieja Rachmaninowa, Ismael w „Nabucco” Giuseppe Verdiego, Książę Su - Chong w „Krainie Uśmiechu” Franciszka Lehara, Don Ottavio w „Don Giovannim” Wolfganga Amadeusza Mozarta, Freddiego Eynsford-Hill w musicalu „My Fair Lady” Fredericka Loewe, Leńskiego w „Eugeniuszu Onieginie” Piotra Czajkowskiego, Fryca w „Wielkiej Księżnej Gerolstein” Jacquesa Offenbacha, Don Toribe w „Złotym Runie” Aleksandra Tansmana oraz Alfreda w „Zemście nietoperza” Johanna Straussa, Księcia Mantui w „Rigoletto”, W Lutym 2018 roku rozpoczął współpracę z Operą Nova w Bydgoszczy, gdzie ponownie wystąpił w roli Hrabiego Almavivy w „Cyruliku Sewilskim”, oraz zadebiutował w roli Ferranda w operze „Cosi fan Tutte” W.A. Mozarta Współpracuje również z operą Bałtycką, gdzie wykonał tytułową partię Orfeusza, w „Orfeuszu w piekle” Jacquesa Offenbacha. Aktualnie współpracuje z wieloma teatrami operowymi oraz filharmoniami w Polsce i na świecie. Jego głos nie ma sobie równych. To niezaprzeczalnie światowa barwa tenora, który zachwyca każdą publiczność. Włodzimierz Shagay – baryton. Absolwent Państwowej Akademii Muzycznej w Odessie jest zwycięzcą krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. Artysta jest wieloletnim solistą Tarnopolskiej Filharmonii oraz gościnnym solistą Lwowskiej Filharmonii Narodowej. Repertuar solisty obejmuje arie operowe, operetkowe i musicalowe. W swoim repertuarze Szagaj posiada również role operowe: Pizarro (Fidelio L. van Beethovena), Marcel (La bohème G. Pucciniego), Georges Germont (La traviata G. Verdiego), Silvio (La pagliacci R. Leoncavallo), Hrabia di Luna (Il trovatore G. Verdiego). Artysta aktywnie koncertuje w wielu krajach Europy i bierze udział w międzynarodowych projektach muzycznych.
Ta niezwykła gala będzie wzbogacona wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczenie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu. Pary taneczne to soliści Narodowego Teatru Opery i Baletu we Lwowie.
W ten magiczny wieczór zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa takie jak uwertura z Zemsty Nietoperza, Keiser Marsz, Marsz Radecki, walc Nad pięknym modrym Dunajem, Wiedeńska krew, czy Odgłosy wiosny, Róże Południa a także polki Trich Trasch, Eljen Magiar Polka, Anne Polka, Polka z kowadłem, Gromy i Błyskawice i wiele innych orkiestrowych szlagierów. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: Zemsty Nietoperza, Barona Cygańskiego, Księżniczki Czardasza, Hrabiny Maricy, Wesołej Wdówki czy Krainy Uśmiechu. Publiczność wysłucha między innymi: arie „Adeli”, „Kuplety Orlowskiego”, arię „Olimpii”, „Czardasz Sylvi”, kuplety Barinkaya „Wielka sława to żart”, „Graj Cyganie”, „ Artystki z variete”, „Ach jam pocałunki kradł”, pieśń „ Boniego”, przebój Jana Kiepury „Brunetki Blondynki R. Stolza” a także duety wszechczasów, m.in. „Usta milczą dusza śpiewa”, „Jakże mam Ci wytłumaczyć”, „ Jedź do Verasdin”, „ Co się dzieje oszaleję”, „W rytm walczyka”, „Tłumy Franków” z Księżniczki Czardasza, zachwycające zarówno poddanych Franciszka Józefa jak i współczesną publiczność. Nie zabraknie także sztandarowych pieśni neapolitańskich takich jak: „O sole mio”, „Funikuli-Funikula”, „O Surdato N’namurato”, „Mamma son tanto felice” oraz wiele innych muzycznych niespodzianek.
Koncert Wiedeński to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność wprost uwielbia ich miły i autentyczny sceniczny wizerunek. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu do przebogatego świata operetki.
Bilety można nabyć w kasie i na stronie www miejsca koncertu oraz na www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl i www.bilety24.pl
22 lutego 2025
godz. 16:00 i 18:30
Centrum Kultury MOK
Przygoda z ogrodnikiem
Anna Mucha w komedii uwielbianej przez widzów!
Scenografia: Marcello Sora
7 marca 2025
godz. 17:00 & 20:00
Centrum Kultury MOK
Co robić nago w szafie w sypialni, której się nie zna? Odpowiedź na to i wiele innych pytań dostarczy komedia, która udowodni Ci, że nawet z najbardziej absurdalnych sytuacji jest jakieś… wyjście awaryjne!
W tej zwariowanej historii słowa „kochanek” i „kochanka” odmieniane są przez wszystkie przypadki. Niespodziewany przyjazd męża kochanki rozpoczyna lawinę zawikłanych układów damsko-męskich. Zwariowane wpadki i zwroty akcji podgrzewają historię, która wiedzie do nieuchronnej katastrofy. A może bohaterowie odnajdą tytułowe „Wyjście awaryjne”?
Czasem balkon na dziewiątym piętrze i oddalony o kilka metrów sąsiedni balkon mogą okazać się wyzwaniem. Szczególnie gdy na drugim balkonie bohater dostrzega najbliższego przyjaciela w towarzystwie kochanki, która okazuje się być jego żoną. W „Wyjściu awaryjnym” taka komplikacja to dopiero początek.
Najnowsza komedia w reżyserii Tomasza Dutkiewicza to gwarancja dobrej zabawy i idealne lekarstwo na nudę! Zarezerwuj bilety online na „Wyjście awaryjne”.
Obsada:
Olga Borys
Katarzyna Kwiatkowska / Edyta Herbuś
Tomasz Ciachorowski
Rafał Cieszyński
Dariusz Kordek
Autor: Arthur J. Newfield
Reżyser: Tomasz Dutkiewicz
Tłumaczenie: Karolina Bikont