DKF Szpula – FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE NOMINOWANE DO OSCARA - AKTORSKIE

25.04.2024 godz. 20.00

CK/MOK

Po raz kolejny zapraszamy na przegląd filmów krótkometrażowych nominowanych do OSCARA.

25.04.2024 /czwartek/ zobaczymy filmy fabularne, nazywane również aktorskimi.

Pięć krótkometrażowych filmów, które poruszają różnorodne tematy:
- Później (The After) / reż. Misan Harriman / Wielka Brytania / 2023 / 18’
- Niezłomny (Invincible) / reż. Vincent René-Lortie / Kanada / 2022 / 30’
- Kawaler szczęścia (Knight of Fortune) / reż. Lasse Lyskjær Noer / Dania / 2022 / 25’
- Czerwony, biały, niebieski (Red, White and Blue) / reż. Nazrin Choudhury / USA / 2023 / 23’
Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara (The Wonderful Story of Henry Sugar) / reż. Wes Anderson / USA / 2023 / 37’

Łączny czas: ok. 135 minut.

- Później (The After)
reż. Misan Harriman / Wielka Brytania / 2023 / 18’
Mocna i poruszająca historia Dayo (David Oyelowo; „Interstellar”, „Selma”), londyńczyka próbującego odzyskać siebie i na nowo odnaleźć się w społeczeństwie po tym, jak był świadkiem brutalnego incydentu w centrum miasta.

- Niezłomny (Invincible)
reż. Vincent René-Lortie / Kanada / 2022 / 30’
Inspirowany prawdziwymi zdarzeniami, film opowiada o ostatnich 48 godzinach życia Marca-Antoine’a Berniera, 14-letniego chłopca desperacko pragnącego odzyskać wolność.

- Kawaler szczęścia (Knight of Fortune)
reż. Lasse Lyskjær Noer / Dania / 2022 / 25’
Strata bliskiej osoby, smutek, ryzyko żółtaczki i trumna – splot nieszczęśliwych okoliczności, które sprawiają, że Karl zaczyna mieć dość wszystkiego.

- Czerwony, biały, niebieski (Red, White and Blue)
reż. Nazrin Choudhury / USA / 2023 / 23’
Rachel (Brittany Snow; „Pitch Perfect”, „X”) jest samotną matką i żyje od wypłaty do wypłaty. Niespodziewana ciąża komplikuje jej i tak już wystarczająco trudną sytuację,
więc dziewczyna postanawia przekroczyć granice stanu, aby dokonać aborcji. Los rzuca jej pod nogi kolejne kłody i kiedy Rachel zastanawia się nad ciągiem zdarzeń,
które doprowadziły ją do tej podróży, odkrywa druzgocącą prawdę, która zmieni jej życie na zawsze.

- Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara (The Wonderful Story of Henry Sugar)
reż. Wes Anderson / USA / 2023 / 37’
Kolejna perełka filmowa od Wesa Andersona. Tym razem reżyser bierze na warsztat opowiadanie Roalda Dahla o bogatym mężczyźnie imieniem Henry Sugar,
który odkrywa istnienie guru potrafiącego widzieć z zamkniętymi oczami. Milioner postanawia opanować tę umiejętność i wykorzystać ją w grach hazardowych.
Na ekranie, jak zwykle u Andersona, plejada gwiazd: Benedict Cumberbatch (w tytułowej roli), Ralph Fiennes, Ben Kingsley czy Dev Patel.

Bilety: 15zł/osoba